Dekorasyon uygulamalarında gerek ekip, gerekse teknik kadronun tecrübesi, sonucun her yönden tatmin edici olabilmesinin vazgeçilmezidir. Kötü sürprizlerle karşılaşılmaması için mutlaka yapılacak çalışmaları önceden iyi programlayıp, sonrasını düşünmek gerekmektedir. Bu noktada BEKÖZ İNŞAAT sizler için doğru bir tercih olacaktır. Daha kaliteli bir hizmet için firmamızı tercih edebilirsiniz.

  • Konutkent Mahallesi 3035. Cadde No : 74 /A – 44 Suit Tower Çankaya - Ankara
  • +90 533 927 30 87

Asma Tavan ANKARA

Asma tavan, mevcut betonarme, çelik konstrüksiyon veya ahşap tavan iskeleti altında mekanik ve elektrik imalatlara montaj boşluğu sağlayan sisteme verilen ortak isim. Mevcut tavandan sarkıtılan metal çubuklara yatay profiller asılarak oluşturulan bu sistem alçıpan ya da dekoratif paneller ile sonlandırılır. Böylece [asma tavan] kurulan yerlerde ciddi alan tasarrufu yapılır.

Ankara Asma Tavan

Asma tavan, tavanlarda alçıpan yardımı ile oluşturulan led ışıklı veya ışıksız dekorasyon amaçlı uygulamalardır.  Asma tavanlar evlerin salonlarında veya ofisler tercih edilen bir tavan kaplama çeşididir.

Asma tavanlar dekorasyonu güçlü yapılardır. Genellikle büyük evlerde veya büyük salonlarda tercih edilirler. Spot ışıklı modelleri ile günümüzde en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Bununla birlikte asma tavanlar gergi tavanlar ile birlikte harika atmosfer yaratıcı özelliklere sahip olabilirler. Asma tavanları doğru şekilde kullanmak ve tasarımını evin genel dekorasyon aklına uydurmak ev sahibinin bu tavan çeşidini seçmeden önce bilmesi gereken özellikler arasında yer almaktadır.

Asma Tavan Yapımı Ankara

Asma tavan her ustanın yapabileceği çalışmalar arasında yer almaz. Hem dekorasyon aklı hem de uygulama pratiği gerektirir. Bu nedenle işi iyi bilen profesyonel çalışan bir ekip ile evinize asma tavan çalışmaları yapabilmelisiniz.

Asma tavanlar ülkemizde genellikle alçıpan yardımı ile oluşturulurlar. Uzun ve beceri isteyen bir iş olan asma tavan çalışmalarının modellere göre süresi ve işçilik fiyatları değişir. Asma tavan modelleri onlarca hatta yüzlerce farklı şekle bürünebilir. Bu odanızın boyutları, şekli gibi bir çok faktöre göre değişim gösterebilir.

Ankara Uygun Asma Tavan

Asma tavan yapılırken ilk olarak asma tavan ızgarasını doğru şekilde tasarlamak gerekir. Bu noktada önemli olan oda ölçülerinin doğru alınmasıdır. Hazırlanan ızgaranın monte edilmesi zor bir işlem olabilir. Bu nedenle asma tavan işinde ustalaşmış bir profesyonelle çalışmak doğru olacaktır. Asma tavan için hazırlanmış olan ızgara monte edildikten sonra içerisine gizlenmesi gereken led, spot gibi aksesuarların kurulumu yapılır. En son ise hazırlanıp monte edilen ızgaranın üzerine alçıpandan hazırlanmış levha kapatılarak işlem yapılır.

Belirtmekte fayda var ki bahsettiğimiz yapım aşamaları yapılacak asma tavana göre ufak değişiklikler gösterebilmektedir.

ASMA TAVAN ANKARA – İÇ MİMAR ANKARA – ANKARA UYGUN DEKORASYON

Ankara, Türkiye’nin başkenti ve en kalabalık ikinci ilidir.[6] Nüfusu 2020 itibarıyla 5.663.322 kişidir. Bu nüfus; 25 ilçe ve bu ilçelere bağlı 1425 mahallede yaşamaktadır. İl genelinde nüfus yoğunluğu 215’tir. Nüfuslarına göre şehirler listesinde belediye sınırları göz önüne alınarak yapılan sıralamaya göre dünyada ise elli yedinci sırada yer almaktadır. Coğrafi olarak Türkiye’nin merkezine yakın bir konumda bulunur ve Batı Karadeniz Bölgesi’nde kalan kuzey kesimleri hariç, büyük bölümü İç Anadolu Bölgesi’nde yer alır. Yüz ölçümü olarak ülkenin üçüncü büyük ilidir. Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Konya ve Eskişehir illeri ile çevrilidir.

Asma Tavanlar Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Asma tavan uygulamaları birçok farklı avantaja, faydaya sahiptir. Burada evin veya ofisin ihtiyaçlarını belirlemek kritik öneme sahiptir.

Elektrik ve tesisat borularının kapatılmasında asma tavanlar başarılıdırlar. Alçıpan yardımı ile boruların kapanmasının ardından tavanların güzel durmasında asma tavanların görevi büyüktür.

Detaylı Bilgi İçin ; 0 312 217 19 71

KADİR ÖZCAN : 0 532 409 11 53

MURAT YILMAZ : 0 533 927 30 87

X